Seksafera z proboszczem z parafii w Zawierciu

Proboszcz parafii w Zawierciu Dariusz Z. uprawiał seks oralny z nieletnim chłopcem? Taką informację podał biznesmen i bloger Zbigniew Stonoga. Po publikacji, ksiądz zrezygnował z urzędu.

Ksiądz Dariusz Z. z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zawierciu, miał - według relacji Zbigniewa Stonogi - molestować nieletniego chłopca, który próbował sobie potem odebrać życie. Biznesmen opisał tę historię na swoim Facebooku, informując, że jest w posiadaniu wideo z orgii z udziałem księdza.

Stonoga poinformował też, że skontaktowało się z nim kilkanaście osób, które również zostały wykorzystane przez proboszcza z Zawiercia.

Po nagłośnieniu sprawy, duchowny zrezygnował z urzędu proboszcza, o czym poinformowała Kuria Metropolitalna w Częstochowie w specjalnym oświadczeniu:

"W związku z opublikowanymi w Internecie zarzutami i informacjami dotyczącymi ks. Dariusza Z., proboszcza parafii katolickiej pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zawierciu, wyżej wymieniony złożył rezygnację z urzędu proboszcza, która została przyjęta w trybie natychmiastowym. Wyjaśnieniem oskarżeń zajmą się kompetentne do tego organy ścigania, stosownie do obowiązujących w Polsce przepisów prawa. Ponadto wszczęta została wobec niego procedura kanoniczna i wydany został tymczasowy zakaz pracy z młodzieżą i dziećmi oraz zakaz publicznego sprawowania Sakramentów świętych" - czytamy w oświadczeniu pod którym podpisał się ks. Marian Szczerba, wikariusz generalny archidiecezji częstochowskiej i kanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Radio ZET/Polskatimes.pl/MT

Czy znasz polski lepiej niż gimnazjalista? [QUIZ]

Rozwiąż QUIZ
Więcej: