Zmarła współzałożycielka i rzecznika KOD

Zmarła Beata Kolis, była dziennikarka Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, działaczka i rzeczniczka prasowa Komitetu Obrony Demokracji. 

– Dziś w nocy zmarła nasza koleżanka,współzałożycielka KOD, członkini Zarządu, Beata Kolis. Spoczywaj w pokoju Beato - napisali pogrążeni w smutku członkowie Komitetu Obrony Demokracji na oficjalnych profilach KOD w mediach społecznościowych. 

Beata Kolis była związana z KOD od samych jego początku. Była jednym z założycieli organizacji, pełniła w w niej także funkcję członka zarządu i rzecznika prasowego. Wcześniej – od 1989 do 2002 r. – pracowało jako dziennikarka w Telewizji Polskiej.

– Beata... Była znajomą z fejsbuka. Pojawiła się w naszym realnym życiu wraz z KOD-em już na samym początku. Od razu zabrała się do pracy. Dbała o media, przygotowywała komunikaty, pomagała opanować kalendarz, robiła bardzo dobrze to, na czym się świetnie znała. Była dziennikarką, pracowała w Sejmie. Jej wiedza i doświadczenie były bezcenne. KOD stał się tym, czym jest w dużej mierze dzięki Niej. Uczyła nas wszystkiego od zera - napisał na Facebooku Mateusz Kijowski. 

Radio ZET/SI