Czeka nas gwałtowne ocieplenie? Cyklon Dieter zmierza do Polski

W ciągu najbliższych dni zaobserwujemy znaczące zmiany pogodowe - podaje TVN Meteo. Mrozy i smog ustąpią ciepłej temperaturze i obfitym opadom śniegu, a to za sprawą cyklonu Dieter, który nadciąga właśnie do Polski z północy.

Pogoda w ostatnim czasie nie rozpieszczała Polaków. Siarczyste mrozy, zamiecie śnieżne i gęsty smog (wynikający m.in. z zatrzymania ruchu mas powietrza) sprawiały, że każde wyjście na zewnątrz groziło niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia. Władze apelowały, aby w razie możliwości nie opuszczać domów, odwoływały zajęcia w szkołach i zwalniały z opłat za transport publiczny.

Wygląda jednak na to, że w najbliższych dniach pogoda ulegnie znaczącej zmianie. Wszystko za sprawą Cyklonu Dieter, który wedle doniesień TVN Meteo, wraz z towarzyszącym mu frontem atmosferycznym, dociera do nas z północy, konkretnie znad Morza Norweskiego. 

Jak informuje stacja na swojej stronie internetowej, "zimne, stare powietrze arktyczne zacznie być od zachodu wypierane przez cieplejsze masy powietrza polarnego". Wiąże się to co prawda z obfitymi opadami śniegu (które mają pokryć całą Polskę), ale czeka nas przy tym spore zachmurzenie, wilgoć i znaczący wzrost temperatury - już w czwartek w większości kraju mają zostać odnotowane wartości powyżej zera. 

Według ustaleń TVN Meteo, Dieter kształtować będzie sytuację pogodową w Polsce do ok. 16 stycznia. W końcowej fazie swojego działania mają co prawda wrócić mrozy, ale dużo lżejsze niż te z początku miesiąca. 

RadioZET.pl/TVN Meteo/MP

Więcej: