Wszystkich Świętych 2016: Warszawa - zmiany w ruchu już od soboty

Warszawa: zmiany w ruchu na Wszystkich Świętych i w przedświąteczny weekend. Utrudnienia komunikacyjne pojawią się już w sobotę 29 października. Gdzie objazdy i zmiany w organizacji ruchu?

Zmiany w ruchu drogowym w Warszawie na Wszystkich Świętych obowiązywać będą już od 29 października. Tradycyjnie utrudnienia komunikacyjne pojawią się w pobliżu cmentarzy. Tam pierwszeństwo będzie miała komunikacja miejska a w sąsiedztwie nekropolii zorganizowane zostaną parkingi dla odwiedzających groby.

Zmiany w ruchu w Warszawie od 29-31 października

Już od soboty 29.10. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu przy warszawskich cmentarzach. Wiele ulic będzie całkowicie nieprzejezdne dla ruchu samochodów indywidualnych. W niektórych miejscach wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Auta zostaną skierowane na objazdy.

Gdzie pojawią się utrudnienia komunikacyjne i jak nie utknąć w korkach? Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przygotował dokładną listę wszelkich zmian w ruchu wraz z mapkami i informacjami o parkingach. Wszystkie te informacje dostępne są na stronie zdm.waw.pl.

Utrudnienia komunikacyjne 1 listopada

Organizacja ruchu w Warszawie we Wszystkich Świętych wyglądać będzie tak, jak w poprzedzający święta weekend. Część ulic przy cmentarzach będzie otwarta tylko dla komunikacji miejskiej a po niektórych z nich, przy bramach nekropolii, będzie można poruszać się wyłącznie pieszo.

Co ważne, zmiany w ruchu obowiązywać będą czasowo. "Ulice przejezdne 31 października będą sukcesywnie otwierane już w niedzielę, 30 października po godz. 17.00 (z zależności od warunków, liczby osób pieszych i decyzji policji) i z powrotem zamykane dla ruchu w nocy z poniedziałku na wtorek, tj. z 31 października na 1 listopada" - czytamy na stronie ZDM.

Więcej: