Znamy nominowanych do Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego

Poznaliśmy nominacje do tegorocznej jedenastej już edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Nominowani zostali między innymi Beata Lubecka z Polsat News, Bogdan Rymanowski z TVN24 i Krzysztof Ziemiec z TVP. Zwycięzca zostanie ogłoszony w listopadzie.

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego to jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. Od początku nagrody nominowano aż 128 materiałów dziennikarskich, w tym 74 prasowe, 4 internetowe i 4 książki. Nominowano również 33 materiały radiowe.

Nagroda przyznawana jest za najlepszy materiał dziennikarski, którego autor miał odwagę łamać stereotypy, wykraczać poza schematy i zaglądać „za kulisy" otaczającej nas rzeczywistości.

"

- Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego jest przyznawana co roku autorowi materiału dziennikarskiego, który istotnie wpłynął na świadomość Polaków, odkrywając przed nimi to, co wcześniej ukryte lub niedopowiedziane - mówi dyrektor informacji Radia ZET, Daniel Adamski. "

NOMINACJE DO NAGRODY RADIA ZET IM. ANDRZEJA WOYCIECHOWSKIEGO 2015

 • Beata Lubecka za cykl programów „Pociąg do polityki” w telewizji Polsat News 2
 • Bianka Mikołajewska za cykl artykułów poświęconych nieprawidłowościom i patologiom systemu SKOK-ów, które zostały opublikowane w „Gazecie Wyborczej”.
 • Bogdan Rymanowski za profesjonalizm, zachowanie rzetelności i bezstronności dziennikarskiej w okresie wyborczym w programach „Jeden na jeden” i „Kawa na ławę” w TVN24.
 • Grzegorz Chlasta za osiągnięcia w działalności radiowej, szczególnie w RDC.
 • Justyna Kopińska za artykuł "Oddział chorych ze strachu" o torturach i przemocy w szpitalu psychiatrycznym w Starogardzie Gdańskim opublikowany 23 lipca 2015 roku w „Dużym Formacie”.
 • Tomasz Sekielski za cykl reportaży "Po prostu" w Programie 1 Telewizji Polskiej, w których pokazuje bezwzględne mechanizmy współczesnego świata i bez znieczulenia odkrywa ich drugie dno.
 • Konrad Piasecki za nawiązanie do najlepszych tradycji dziennikarstwa radiowego, zachowanie obiektywizmu i dystansu wobec swoich rozmówców w programach RMF FM i TVN24
 • Magdalena i Maksymilian Rigamonti za książkę „Straty. Żołnierze z Afganistanu”
 • Joanna Solska za cykl artykułów w tygodniku "Polityka" objaśniający w sposób niezwykle kompetentny i dziennikarsko atrakcyjny przenikające się światy ludzi, polityki i pieniędzy, w szczególności za artykuł „Biedronka czy stonka?” opublikowany 14 października 2014 roku
 • Rafał Woś za wyjątkowe teksty poświęcone zagadnieniom społecznym i gospodarczym publikowane na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”
 • Krzysztof Ziemiec za obiektywizm i bezstronność, a w szczególności za współprowadzenie debaty przed wyborami prezydenckimi wyemitowanej 17 maja 2015 roku w Programie 1 Telewizji Polskiej.
 • Eliza Michalik za cykl programów „Szpile” emitowany w Superstacji.
 • Andrzej Stankiewicz za całokształt twórczości dziennikarskiej, a w szczególności trzeźwe spojrzenie na polską scenę polityczną i dobre analizy polityczne publikowane na łamach „Rzeczpospolitej”.
 • Ewa Wanat za teksty i audycje zmieniające myślenie Polaków o sobie oraz stworzenie z RDC miejsca ważnej debaty publicznej.
 • Anna Goc za tekst „In vitro z miłości” opublikowany 20 lipca 2015 roku w „Tygodniku Powszechnym”
 • Maciej Duda i Robert Zieliński za artykuł „Jak wyjaśniano sprawę Grabarczyka? Nagrane rozmowy polityków PO i PiS” opublikowany 29 kwietnia 2015 roku w serwisie tvn24.pl
 • Witold Gadomski za artykuł „Gospodarka przegrywa z polityką” opublikowany 8 sierpnia na łamach „Gazety Wyborczej”

Kapituła Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego

W Kapitule Konkursu zasiadają wybitni przedstawiciele polskiego dziennikarstwa i rynku mediów oraz Katarzyna Radziwiłł – córka Andrzeja Woyciechowskiego. W tym roku zasiadają w niej między innymi: Jerzy Baczyński - redaktor naczelny tygodnika „Polityka”, Piotr Kraśko - kierownik redakcji "Wiadomości" TVP1, Jarosław Kurski - zastępca redaktora naczelnego "Gazety  Wyborczej", Edward Miszczak - dyrektor programowy TVN czy Nina Terentiew - dyrektor programowa Telewizji Polsat.

Przewodniczącym Kapituły jest Dyrektor Informacji Radia ZET, Daniel Adamski.

RadioZET/jgt

Więcej: