Darmowe lodowiska w Warszawie

Kolejne warstwy ubrań niechybnie nam uświadamiają, że nie da się już uciec przed zimą. Zamiast jednak popadać w czarną rozpacz, warto ten czas spożytkować oddając się sportowemu szaleństwu. Mieszkańcy Warszawy będą mogli w przyjemny sposób przywitać się z niskimi temperaturami np. na lodowisku. Oto lista darmowych ślizgawek w stolicy, które warto odwiedzić w tym sezonie.

Plac Europejski

Biurowe centrum Woli wyjątkowo poczuło w tym roku magię świąt. Serce Mirowa błyszczy od choinkowych świateł, w sąsiedztwie ustawiono jarmarki z przysmakami, grzanym winem i bibelotami, a w samym centrum powstało lodowisko. Codziennie w godzinach 15:00-22:00 amatorzy łyżwiarstwa będą mogli potrenować w urokliwej atmosferze. Pojawiają się głosy, że lodowisko mogłoby być większe, a lód lepiej przygotowany, jednak pewne niedogodności można przeżyć jeśli w grę wchodzi dobra zabawa. Odwiedzający będą mieli okazję nabyć tam specjalne bożonarodzeniowe pocztówki. Na miejscu uruchomiono wypożyczalnię łyżew. Przed lodowiskiem umieszczono ulubiony neon Warszawiaków „Kocham Warszawę”.

Plac Defilad

Na zimowych pocztówkach z Warszawy powinien widnieć obraz przepełnionego lodowiska w centrum stolicy, nad którym góruje rozświetlony Pałac Kultury. Ślizgawka na Placu Defilad jest już swego rodzaju zimową ikoną miasta. Stali bywalcy zachwalają atmosferę, warunki do jeżdżenia i świetną lokalizację. Po kilku rundkach na lodowisku zima już nie wydaje się taka straszna. W okresie grudniowym czuć tam święta jak nigdzie indziej. Lodowisko czynne jest codziennie w godzinach 10:00-21:00. Na najmłodszych czekają  pingwiny i misie pomocne w nauce jazdy.

Rynek Starego Miasta

Jak tylko ruszyła świąteczna iluminacja w mieście, do użytku zostało oddane też lodowisko w turystycznej mekce stolicy – na rynku Starego Miasta. Łyżwiarze mogą trenować swoje umiejętności w obliczu odbudowanej po wojnie, warszawskiej Starówki. W odpowiednich okolicznościach i zabawa, i nauka jazdy będą przebiegały o wiele przyjemniej.  Lodowisko jest czynne cały tydzień w godzinach 10:00-21:00. Wypożyczenie łyżew na godzinę kosztuje 10 zł.

Wesoła

Nie trzeba jechać do centrum, żeby móc za darmo skorzystać z lodowiska. Ślizgawkę uruchomiła także dzielnica Wesoła. Do dyspozycji amatorów łyżwiarstwa została oddana także wypożyczalnia łyżew i szatnia. Obie usługi są darmowe. W dni powszednie lodowisko działa w godzinach 16:00-21:00 (we wtorki do 20:00), zaś w weekendy 10:00-22:00. Lodowisko znajduje się na Al. Armii Krajowej 72.

Czy lubisz jeździć na łyżwach?

Bemowo

15.12 zostanie uruchomione bezpłatne lodowisko na Bemowie. Dzielnica gwarantuje darmowe korzystanie z szatni i wypożyczalni. Będzie można się ślizgać w cyklach trwających półtorej godziny : 9:00, 11:00, 13:00, 16:00, 18:00 i 20:00. Lodowisko czynne będzie do 21.30. Na warszawskim Bemowie pogoda nie popsuje szyków amatorom łyżwiarstwa, gdyż lodowisko ma być zadaszone. Dzielnica zaprasza na zimowe szaleństwo przy ul. Obrońców Tobruku 40.

Praga Południe

Zadaszone lodowisko znajdziemy też na Pradze Południe. Zostało oddane do użytku 6 grudnia w Zespole Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej. Poślizgać się tam można w dni powszednie od 16:00 do 20:00 a w weekendy od 9:00 do 20:00. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy. Lodowisko zaprasza także grupy zorganizowane i szkoły, oczywiście po wcześniejszym uprzedzeniu. Lodowisko na Pradze Południe można znaleźć przy al. Stanów Zjednoczonych 34. Koszt wypożyczenia łyżew to 6 zł.

Ursus

W Ursusie mieszkańcy mogą skorzystać aż z 2 darmowych lodowisk. Pierwsze z nich znajduje się w szkole podstawowej na ul. Keniga 20 a drugie przy ul. Sosnowskiego. Oba obiekty są odkryte. W dni powszednie działają od 8:00 do 20:00, a w weekendy od 10:00 do 20:00. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew. Lodowiska są otwarte przy temp. do +10 st. C

Torwar

Choć za przejażdżkę na Towarze trzeba płacić, ma on cechę, której brakuje plenerowym lodowiskom. Na Torwarze żadna pogoda nie jest straszna łyżwiarzom ze względu na kryty obiekt. Dodatkowo dzieci i młodzież do lat 17 mogą tam skorzystać z darmowych lekcji jazdy na łyżwach. Zajęcia odbywają się na lodowisku całorocznym Torwar II w poniedziałki i środy w godzinach 16:30-17:15. Potrzebne są własne łyżwy i można ruszać do boju! Dla porządku dodajmy, że ceny biletów to: normalny - 13 zł  ulgowy - 9 zł. Wypożyczenie łyżew kosztuje 8 zł. 

RadioZET.pl/KM

Więcej: