Puchar Holandii: Sędzia pokazał czerwoną kartkę po obejrzeniu powtórki [WIDEO]

Powtórki wideo oficjalnie wkroczyły do świata futbolu. W meczu pierwszej rundy Pucharu Holandii pomiędzy Ajaxem Amsterdam a Willem II sędzia główny po obejrzeniu filmu wyrzucił z boiska zawodnika gości, Anouara Kaliego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do zdarzenia doszło w 59. minucie. Kali bardzo ostro zaatakował Lasse Schoene, ale arbiter Danny Makkelie pokazał mu za to zagranie tylko żółtą kartkę. Wówczas do akcji wkroczył sędzia obsługujący wideo Pol van Boekel, który zasugerował głównemu wyciągnięcie czerwonego kartonika. Tak też się stało.

- Ta sytuacja pokazuje, jak przydatne są powtórki wideo. Później można byłoby powiedzieć, że zawodnik został potraktowany zbyt łaskawie. W tym przypadku czerwona kartka nie miała wpływu na przebieg spotkania, ale nietrudno sobie wyobrazić, jak pomocne mogą być powtórki dla sędziego przy bardziej zaciętych meczach - stwierdził po meczu Makkelie. To pierwszy taki przypadek w historii piłki nożnej.

W momencie wyrzucenia z boiska Kaliego Ajax prowadził już 2:0. Ostatecznie wygrał aż 5:0 i w drugiej rundzie zmierzy się z trzecioligowym Kozakken Boys.

Radio ZET/sport.pl/KS

Więcej: