Arek Milik wraca do zdrowia. Może zacząć biegać

Arkadiusz Milik jest w coraz lepszej formie. Piłkarz reprezentacji Polski i SSC Napoli wraca do zdrowia po operacji, jaką przeszedł po kontuzji zerwania więzadła krzyżowego kolana.

Jego stan poprawia się na tyle, że może zacząć biegać - podała w czwartek włoska agencja Ansa. Rehabilitacja będzie jednak jeszcze długa, a to jest dopiero pierwszy etap. Podkreśliła, że powrót polskiego napastnika przewidziany jest na razie najwcześniej na marzec. Jak dodaje, nowych wiadomości na ten temat należy oczekiwać po następnej wizycie lekarskiej na początku grudnia.

O nieobecności Milika mówił w czwartek piłkarz Napoli, Słowak Marek Hamsik. – Jest nam oczywiście potrzebny; mamy nadzieję, że będzie mógł szybko wrócić. Pokazał, że jest wspaniałym napastnikiem strzelając gole w Serie A i w Champions League, przekonał do siebie kibiców Napoli, a to nie było łatwe - stwierdził na zgrupowaniu w swoim kraju Hamsik, cytowany przez Ansę.

Słowak z uznaniem wypowiedział się też o grającym w neapolitańskim klubie Piotrze Zielińskim: „Jest młody i ma wielki talent, ma przed sobą przyszłość”.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: