Arkadiusz Milik już po operacji [ZDJĘCIE]

Powodzeniem, zdaniem lekarzy, zakończyła się poniedziałkowa operacja lewego kolana piłkarza reprezentacji Polski i SSC Napoli Arkadiusza Milika - poinformował włoski klub na oficjalnej stronie internetowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zabieg trwał 40 minut, a został przeprowadzony w rzymskiej klinice ortopedycznej przez doktora Pier Paolo Marianiego. W operacji uczestniczył też Alfonso De Nicola, szef sztabu medycznego drużyny Napoli.

22-letni Milik doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego w sobotnim meczu z Danią (3:2) w eliminacjach mistrzostw świata.

Przez kilka dni polski zawodnik pozostanie w klinice Villa Stuart, a następnie rozpocznie rehabilitację w Castel Volturno w pobliżu Neapolu. Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa Milika w treningach. Spekuluje się, że do gry wróci za minimum 4 miesiące.

Polak latem przeszedł z Ajaksu Amsterdam do SSC Napoli za 32 mln euro. Dobrze wkomponował się w zespół wicemistrza Włoch - wystąpił w siedmiu meczach Serie A (w czterech w podstawowym składzie) i strzelił cztery gole. Natomiast w dwóch występach w Lidze Mistrzów zdobył trzy bramki.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: