Aurier nie zagra z Arsenalem, Anglicy nie wpuścili go do kraju!

Piłkarz Paris Saint-Germain Serge Aurier nie zagra w środowym meczu wyjazdowym Ligi Mistrzów z Arsenalem Londyn. Obrońca z Wybrzeża Kości Słoniowej nie może udać się do Wielkiej Brytanii, ponieważ tamtejsze władze cofnęły jego wizę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Klub PSG w komunikacie stwierdził, że jest zdumiony tą decyzją, która zdaniem francuskiego klubu jest atakiem na integralność LM. Jak dodano, brytyjskie władze cofnęły wizę Auriera, ponieważ we wrześniu został skazany na dwa miesiące więzienia za zaatakowanie policjanta przed jednym z klubów nocnych w Paryżu.

Adwokat zawodnika złożył apelację od wyroku i 23-letni gracz pozostaje na wolności w oczekiwaniu na decyzję sądu apelacyjnego. PSG podkreśliło, iż Aurier korzysta z przysługującego mu domniemania niewinności.

W lutym wspomniany piłkarz zamieścił w internecie nagranie, w którym obrażał swojego ówczesnego kolegę z drużyny Zlatana Ibrahimovica i ówczesnego trenera PSG Laurenta Blanca. W reakcji paryski klub zawiesił go, a Aurier wrócił do składu dopiero na ćwierćfinały LM.

Zarówno Arsenal, jak i PSG są już pewne gry w 1/8 finału. Obie ekipy mają po czterech kolejkach w grupie A po 10 punktów i walczą między sobą o awans z pierwszego miejsca.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: