Brawo Agnieszka! Radwańska już w 1/8 finału Australian Open

Nasza tenisistka pokonała kolejną przeszkodę w Australian Open i jest już w 1/8 finału. W trzeciej rundzie Agnieszka Radwańska pokonała Portorykankę Monicę Puig 6:4, 6:0. O ćwierćfinał powalczy z 82 w rankingu Niemką Anną-Leną Friedsam.

Polka w trzecim kolejnym meczu w tegorocznej edycji imprezy nie straciła seta, choć początek spotkania nie był najlepszy w jej wykonaniu i Puig po przełamaniu w siódmym gemie prowadziła nawet 4:3.

Później jednak 26-letnia krakowianka, półfinalistka Australian Open z 2014 roku, wygrała aż dziewięć gemów z rzędu. W drugiej partii oddała 52. w światowym rankingu przeciwniczce tylko siedem punktów. Pojedynek zakończył się po 76 minutach gry.

W poprzednich rundach Radwańska, która co najmniej do czwartej rundy tego turnieju dotarła po raz siódmy w karierze, a szósty z rzędu, pokonała Amerykankę Christinę McHale 6:2, 6:3 i Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:4, 6:2.

W 1/8 finału jej rywalką będzie 82. w klasyfikacji tenisistek Friedsam, która w piątek wygrała z Włoszką Robertą Vinci 0:6, 6:4, 6:4. To największy sukces w dotychczasowej karierze Niemki, która 1 lutego skończy 22 lata.

PAP/AK

Więcej: