Robert Lewandowski zadedykował gole z PSV zmarłemu tacie

Robert Lewandowski zdobył dwa gole w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów, a jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe PSV Eindhoven. Kapitan reprezentacji Polski oba trafienia zadedykował zmarłemu 11 lat temu ojcu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Spotkanie w Eindhoven odbyło się 1 listopada, a zatem w dniu Wszystkich Świętych. Z racji obowiązków "Lewy" nie mógł odwiedzić grobów bliskich, w tym ojca Krzysztofa, który zmarł w 2006 roku. Snajper Bayernu uczcił ten dzień w inny sposób.

Lewandowski zdobył oba gole dla Bawarczyków i zapewnił swojej ekipie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po obu strzelonych bramkach uniósł ręce do góry i spojrzał w niebo, dedykując je swojemu tacie. Na Facebooku zamieścił wymowne zdjęcie z podpisem "For You" (Dla Ciebie).

Trzeba pamiętać, iż nie jest to nadzwyczajne, "odświętne" zachowanie "Lewego". Kapitan Biało-czerwonych wielokrotnie podkreślał, że wszystkie gole dedykuje ojcu. - Mam nadzieję, że patrzy na mnie z góry i mi pomaga w tym wszystkim. Wierzę w to. I wiem, że te spojrzenia z góry są i czuwa nade mną - mówił rok temu w programie "W roli głównej" w rozmowie z Magdą Mołek.

W czterech meczach tegorocznej Ligi Mistrzów Robert Lewandowski zdobył cztery gole. W klasyfikacji najlepszych strzelców zajmuje obecnie 2. miejsca wraz z Mesutem Oezilem i Edinsonem Cavanim. Prowadzi Lionel Messi z siedmioma trafieniami.

Radio ZET/TVN Style/KS

Więcej: