Kontrakt Besnika Hasiego rozwiązany. Albańczyk opuszcza Legię

- Legia Warszawa informuje, że umowa trenera pierwszego zespołu Besnika Hasiego została dzisiaj rozwiązana za porozumieniem stron - przekazał klub w oficjalnym oświadczeniu. Tymczasowo funkcję szkoleniowca obejmie Aleksandar Vuković.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sytuacja Hasiego była przesądzona już po niedzielnej porażce ligowej z Zagłębiem Lubin 2:3. Wówczas został on odsunięty od zespołu, co w praktyce oznaczało koniec jego przygody z mistrzem Polski. Do rozwiązania pozostała jedynie kwestia odszkodowania - jeśli klub zdymisjonowałby Albańczyka, musiałby mu wypłacić 1,5 miliona euro z tytułu zerwania umowy. Według nieoficjalnych doniesień, były już szkoleniowiec otrzymał mniej niż połowę tej kwoty.

- Rozstajemy się w zgodzie i z wzajemnym szacunkiem. Serdecznie dziękujemy trenerowi za przeprowadzenie drużyny przez eliminacje Ligi Mistrzów UEFA. Życzymy mu powodzenia w dalszej pracy - powiedział Bogusław Leśnodorski, Prezes Zarządu Legii Warszawa.

Z komunikatu dowiadujemy się także, iż informacja o obsadzie stanowiska trenera zostanie przekazana w oddzielnym oświadczeniu w późniejszym terminie. Tymczasowo funkcję opiekuna legionistów objął były piłkarze tej drużyny, Aleksandar Vuković.

Hasi był szkoleniowcem "Wojskowych" od czerwca tego roku. Objął drużynę mistrza oraz triumfatora Pucharu Polski, a w kilka miesięcy zrobił z niej ligowego średniaka. Wprawdzie udało mu się osiągnąć główny cel - wprowadził zespół do Champions League, ale na krajowym podwórku Legia spisywała się fatalnie. Przegrała mecz o Superpuchar, w 1/16 finału tegorocznego Pucharu Polski odpadła z I-ligowym Górnikiem Zabrze, a po 9 kolejkach ma na swoim koncie zaledwie 9 punktów i plasuje się na 14. pozycji.

Radio ZET/Legia/KS

Więcej: