Besnik Hasi zwolniony! Legia ma nowego trenera

Prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski potwierdził na Twitterze, że od jutra trenerem zespołu będzie Aleksandar Vuković. Tym samym przygoda Besnika Hasiego ze stołecznym klubem dobiegła końca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Gwoździem do trumny" dla Albańczyka okazała się porażka w 9. kolejce ekstraklasy z Zagłębiem Lubin 2:3, ale jego los był przesądzony już po klęsce w Lidze Mistrzów z Borussią Dortmund. Oficjalnie Hasi został "tylko" odsunięty od drużyny, lecz w praktyce oznacza to dymisję.

Hasi był szkoleniowcem "Wojskowych" od czerwca tego roku. Objął drużynę mistrza oraz triumfatora Pucharu Polski, a w kilka miesięcy zrobił z niej... ligowego średniaka. Wprawdzie udało mu się osiągnąć główny cel - wprowadził zespół do Champions League, ale na krajowym podwórku Legia spisywała się fatalnie. Przegrała mecz o Superpuchar, w 1/16 finału tegorocznego Pucharu Polski odpadła z I-ligowym Górnikiem Zabrze, a po 9 kolejkach ma na swoim koncie zaledwie 9 punktów i plasuje się na 14. pozycji.

Lista zarzutów wobec byłego już opiekuna warszawian była bardzo długa i obejmowała m.in. brak porozumienia z piłkarzami, częste rotacje składu, rozbitą szatnię, brak pomysłu na grę i - w konsekwencji - brak wyników.

Aleksandar Vuković został trenerem tymczasowym. Doskonale zna realia Legii - występował w nim w latach 2001-2004 oraz 2005-2008, a po zakończeniu sportowej kariery prowadził grupy młodzieżowe i pełnił funkcję asystenta pierwszego trenera.

Radio ZET/KS

Więcej: