Reprezentanci podsumowali 2016 rok: "Ten rok należał do nas!"

- Ten rok należał do nas! - napisał Jakub Błaszczykowski po ostatnim w tym roku spotkaniu reprezentacji Polski. O podsumowanie pokusili się także m.in. Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dziś mija dokładnie 3 lata, od kiedy funkcję szkoleniowca objął Adam Nawałka.

Rok 2016 był dla polskich piłkarzy bardzo udany. Reprezentacja rozegrała w nim 14 meczów, z których przegrała tylko jeden - w próbie przed mistrzostwami Europy Biało-czerwoni ulegli Holandii 1:2.

W turnieju we Francji podopieczni Adama Nawałki dotarli do ćwierćfinału. Po wyrównanej walce i serii rzutów karnych ulegli późniejszym mistrzom Starego Kontynentu, Portugalii. Wcześniej pokonali Irlandię Północną i Ukrainę, zremisowali z mistrzami świata Niemcami, a w 1/8 finału także po konkursie jedenastek pokonali Szwajcarię.

Kadra nie spuściła z tonu i w trwających eliminacjach do mundialu w Rosji prowadzi w tabeli grupy E. Po czterech spotkaniach ma 10 punktów i o 3 wyprzedza Czarnogórę. Piłkarski rok zakończyła w poniedziałek remisując we Wrocławiu ze Słowenią. W tym starciu nie zagrali czołowi reprezentanci Polski: Robert Lewandowski, Kamil Glik, Łukasz Piszczek i kontuzjowany Arkadiusz Milik.

Dobre rezultaty znalazły swoje odzwierciedlenie z rankingu FIFA. Polska zajmuje aktualnie najwyższe w historii 15. miejsce. Niewykluczone, że tę lokatę zdoła jeszcze w tym miesiącu poprawić.

W mediach społecznościowych piłkarze podsumowali mijające 12 miesięcy w drużynie narodowej. Wszyscy zgodnie twierdzą, że był to znakomity rok., ale jednocześnie zapewniają, że mają ochotę na więcej.

- Świetny rok reprezentacji. Fantastycznie było zakończyć go z opaską kapitańską na ręku. Dziękujemy kibicom za świetny doping w ciągu minionych miesięcy. To dopiero początek... Następny rok będzie jeszcze lepszy! - napisał Grzegorz Krychowiak, który w meczu ze Słowenią pełnił funkcję kapitana.

- Dziękuję, że byliście z nami przez ten, tak udany dla Polskiej Reprezentacji, rok. W przyszłym roku damy z siebie jeszcze więcej, żeby wspólnie cieszyć się z kolejnych sukcesów - obiecał Kamil Grosicki. Bardziej oszczędny w słowach był Jakub Błaszczykowski. - Ten rok należał do nas! Tylko POLSKA! - napisał skrzydłowy VfL Wolfsburg.

Reprezentacja powróci do rywalizacji w marcu 2017 roku. W 5. kolejce eliminacji mistrzostw świata, 26 marca, zagra na wyjeździe z Czarnogórą.

Radio ZET/KS

Więcej: