Imprezowali na zgrupowaniu, teraz mogą wylecieć z kadry! Znamy nazwiska

Niektórzy reprezentanci Polski nie wykazali się profesjonalizmem i na ostatnim zgrupowaniu imprezowali do rana. Ich długie spotkania zakrapiane były alkoholem. W konsekwencji mogą teraz pożegnać się z kadrą. "Przegląd Sportowy" ujawnił nazwiska graczy, którzy balowali najmocniej.

Czy Boruc i Teodorczyk powinni wylecieć z kadry?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Powołania na nadchodzące mecze z Rumunią i Słowenią prawdopodobnie nie dostaną Artur Boruc i Łukasz Teodorczyk. Tak wynika przynajmniej z ustaleń "PS".

36-letni bramkarz już nie po raz pierwszy miał do czynienia z alkoholem na zgrupowaniu kadry. Jeszcze za kadencji Franciszka Smudy został wyrzucony za to, że wraz z Michałem Żewłakowem przyłapany został na piciu wina.

Sam Boruc pogodzony jest jednak ze swoją rolą. W reprezentacji to bramkarz numer trzy. Ustępuje miejsca Łukaszowi Fabiańskiemu i Wojciechowi Szczęsnemu. Co innego Teodorczyk...

Napastnik błyszczał ostatnio formą w barwach Anderlechtu. Dostał powołanie do kadry i otworzyła się przed nim ogromna szansa. Kontuzji doznał Arkadiusz Milik i na pewno nie wróci na listopadowe mecze. Te miały być szansą dla Teodorczyka, do przekonania do siebie selekcjonera i wywalczenia miejsca w składzie. Okazało się jednak, że zamiast skupić się na treningach, zawodnik więcej uwagi wolał poświęcić nocnym imprezom z kolegami.

W hotelu doszło do skandalu

Nasi reprezentanci podobno balowali tak mocno, że skarżyć zaczęła się na nich hotelowa obsługa. I wcale się temu nie dziwimy, skoro dochodziło do takich sytuacji: - Po jednej z nasiadówek, która miała miejsce kilka dni przed meczem z Danią (3:2), jeden z mniej doświadczonych kadrowiczów zwymiotował w pokoju - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Brak profesjonalnego podejścia piłkarze mieli okazywać też podczas zgrupowania przed meczem z Kazachstanem. Adam Nawałka ma teraz baczniej przyjrzeć się całej sprawie i wyciągnąć konsekwencje. Tak zapowiada przynajmniej Zbigniew Boniek.

Najbliższy mecz biało-czerwoni rozegrają 11 listopada z Rumunią. Będzie to spotkanie 4. kolejki eliminacji mistrzostw świata 2018.

Radio ZET/Przegląd Sportowy/AN

Więcej: