Fani Borussii nie zapomnieli o Błaszczykowskim. Owacje w Wolfsburgu [WIDEO]

Kibice Borussii Dortmund po raz kolejny udowodnili, że bardzo żałują odejścia z zespołu Jakuba Błaszczykowskiego. We wtorek Polak po raz pierwszy zagrał przeciwko swoim byłym kolegom, a fani wicemistrza Niemiec zgotowali mu owację na stojąco.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Spotkanie odbyło się w ramach 4. kolejki Bundesligi w Wolfsburgu. Do Dolnej Saksonii udała się grupa kilkuset tysięcy fanów ekipy z Westfalii, która miała powody do zadowolenia - ich drużyna wygrała 1:5 i wskoczyła na fotel lidera.

Po ostatnim gwizdków fani BVB postanowili uhonorować swojego byłego idola, Jakuba Błaszczykowskiego. Polak przed tym sezonem przeniósł się do VfL ze względu - jak mówił Thomas Tuchel - na... Łukasza Piszczka, z którym nie chciał rywalizować o miejsce na prawej stronie obrony. Kibice BVB do dziś nie mogą wybaczyć włodarzom klubu, że tak łatwo pozbyły się swojej legendy.

Podczas gdy piłkarze Borussii wspólnie z fanami cieszyli się z kolejnych trzech punktów, z ich sektora zaczęło dobiegać głośne: "Kuba, Kuba!". Kapitan Wolfsburga nie pozostał bierny na te okrzyki, podbiegł do kibiców przyjezdnych i podziękował im za wsparcie.

Błaszczykowki spędził w Dortmundzie 9 lat, w trakcie których m.in. dwa razy sięgnął po mistrzostwo Niemiec i zagrał w finale Ligi Mistrzów.

Radio ZET/KS

Więcej: