Piłkarz zwyzywał arbitra na meczu 1. Ligi. Padły mocne słowa

Skandal w 1. Lidze. Po spotkaniu Sandecji Nowy Sącz z Chojniczanką Chojnice (1:1) pomocnik gości Paweł Zawistowski otrzymał czerwoną kartkę za obrazę arbitra.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Już po ostatnim gwizdku 32-letni były piłkarz m.in. Jagiellonii Białystok, Zawiszy Bydgoszcz czy Korony Kielce krzyknął w kierunku sędziego Tomasza Wajdy oraz jego asystenta: "Wy sprzedajne szm***". Jak donoszą Sportowe Fakty, takie właśnie słowa zostały odnotowane w pomeczowym protokole.

O co chodziło pomocnikowi? W 86. minucie Chojniczanka otrzymała rzut karny. Tomasz Mikołajczak nie wykorzystał jedenastki, ale wobec dobitki bramkarz Łukasz Radliński był już bezradny. Początkowo sędzia gola uznał, ale po konsultacji z liniowym cofnął swoją decyzję uznając, iż golkiper był faulowany. To rozwścieczyło m.in. kierownika drużyny Macieja Chrzanowskiego, który w doliczonym czasie gry został odesłany na trybuny.

Oprócz nich żółtymi kartkami ukarani zostali Maciej Małkowski z Sandecji i Piotr Kieruzel z Chojniczanki.

Po 11 kolejkach Chojniczanka z dorobkiem 20 punktów jest wiceliderem 1. Ligi, natomiast Sandecja zajmuje 5. miejsce mając dwa "oczka" mniej.

Radio ZET/Sportowe Fakty/KS

Więcej: