Dariusz Wdowczyk rozwiązał kontrakt z Wisłą! Nie dostawał pensji

Dariusz Wdowczyk nie jest już trenerem Wisły Kraków. W czwartek rozwiązał kontrakt z powodu sięgających trzech miesięcy zaległości finansowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Klub wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie:

"Dariusz Wdowczyk złożył oświadczenie o rozwiązaniu kontraktu z Wisłą Kraków. Oficjalnie powodem są sięgające trzech miesięcy zaległości finansowe - z punktu widzenia klubu podane podstawy nie są jednak zgodne ze stanem faktycznym. Mimo niedawnej trwającej niemal dwa miesiące serii aż siedmiu kolejnych przegranych meczów, współpraca ze szkoleniowcem była dotychczas kontynuowana.

Powołując się na Uchwałę Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, szkoleniowiec  zadeklarował dziś rozwiązanie umowy „w trybie natychmiastowym z winy Klubu”. Mimo iż Wisła Kraków SA w ostatnich miesiącach znacząco poprawiła swoją sytuację finansową i mimo wcześniejszych deklaracji przywiązania do barw klubowych, trener jako oficjalny powód rozwiązania kontraktu podał przepisy PZPN-u.

Kmiecik i Sobolewski za sterami

W związku z takim postępowaniem dotychczasowego wiślackiego opiekuna, klub również będzie prowadził działania formalnoprawne, dotyczące nierealizowania przez Dariusza Wdowczyka zapisanych w umowie z Wisłą Kraków SA obowiązków.

Białą Gwiazdę tymczasowo obejmą Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski."

Wisła Kraków pod wodzą Wdowczyka fatalnie rozpoczęła sezon. Wygrała mecz pierwszej kolejki Ekstraklasy, ale później doznała siedmiu kolejnych porażek. W ostatnim czasie zespół odbił się jednak od dna i dzięki serii niezłych występów awansował w tabeli na 10. pozycję. Dotarł też do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie o awans walczy z Lechem Poznań.

Radio ZET/wisla.krakow.pl/AN

Więcej: