Ronaldo nie zapomniał o Dawidzie Pawlaczyku. Chłopak znów spotkał idola [WIDEO]

16-letni Dawid Pawlaczyk, który w 2013 roku zapadł w śpiączkę i wybudził się z niej po trzech miesiącach, ponownie spotkał się ze swoim idolem, Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zaprosił chłopaka wraz z rodzicami do warszawskiego hotelu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O tej historii rozpisywały się wszystkie rodzime media. Trzy lata temu 13-letni wówczas Dawid został potrącony przez samochód. Zapadł w śpiączkę, a lekarze nie dawali mu wielkich szans na przeżycie.

Rodzice cały czas byli przy nim. Wiedzieli, że chłopak jest fanem Realu Madryt (szczególnie upodobał sobie grę Cristiano Ronaldo), więc przywieźli mu do kliniki pościel z herbem "Królewskich", a także puszczali mu transmisje z meczów tej ekipy. Trzy miesiące później nastolatek się wybudził, według niektórych źródłl tuż po tym, jak Portugalczyk strzelił kolejnego gola.

Wieść o Dawidzie Pawlaczyku dotarła do Madrytu. Chłopiec otrzymał zaproszenie na mecz Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund, a po pojedynku spotkał się ze swoim idolem. CR7 wręczył mu wówczas koszulkę z autografem i inne prezenty.

Portugalczyk nie zapomniał o swoim polskim fanie, czego dał wyraz podczas wizyty w Warszawie. Przy okazji meczu Legia - Real Ronaldo zaprosił Dawida do warszawskiego hotelu, w którym zatrzymali się "Królewscy". Informację o tym spotkaniu zamieściła nawet oficjalna strona najbardziej utytułowanej drużyny w Europie.

Mecz Legia Warszawa - Real Madryt odbędzie się w środę o godzinie 20:45.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: