Wzruszająca przemowa Cristiano Ronaldo po finale Euro 2016 [WIDEO]

- Nikt nie wierzył w Portugalię, ale dokonaliśmy tego - mówił Cristiano Ronaldo w szatni po zwycięstwie Portugalii w finale mistrzostw Europy. Nagranie opublikowała tamtejsza federacja piłkarska.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Portugalczycy po raz pierwszy w historii sięgnęli po złoty medal mistrzostw Europy. Na turnieju we Francji ograli w finale gospodarzy 1:0 po golu z końcówki dogrywki Edera.

Dla Ronaldo ten mecz zakończył się przedwcześnie - w pierwszej połowie opuścił plac gry ze względu na kontuzję. Cały czas jednak był z kolegami i zza linii bocznej dyrygował poczynaniami swojej drużyny wcielając się w rolę drugiego trenera. W szatni gwiazdor Realu Madryt wygłosił przemowę, w której podziękował sztabowi szkoleniowemu i piłkarzom za ten sukces.

- Nikt nie wierzył w Portugalię, ale dokonaliśmy tego. Wszyscy. Zrobiliśmy to. Jestem szczęśliwy, to jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. Zapomnijmy o indywidualnych wyróżnieniach i Lidze Mistrzów, to jest najszczęśliwszy moment mojego życia. Płakałem już trzy czy cztery razy. Mój brat musiał mnie uspokajać. Powiedziałem: "Hugo, nie mogę" - kontynuował CR7.

- To prawda, mówię to całkowicie szczerze, przysięgam na życie mojego syna. Jestem bardzo, bardzo, bardzo szczęśliwy. Mogę to powtórzyć 100 razy. Jestem tak bardzo szczęśliwy. Tego trofeum mi brakowało - przyznał kapitan reprezentacji Portugalii.

- Dziękuję wszystkim piłkarzom, sztabowi szkoleniowemu oraz ponownie trenerowi. Za tę wiarę, którą mieliście. Z całego sera, jestem naprawdę szczęśliwy. Zasłużyliśmy na to. Zapisaliśmy się w historii Portugalii. Jako pierwsi tego dokonaliśmy - zakończył.

Radio ZET/KS

Więcej: