Polskie tenisistki wygrały juniorski Puchar Federacji

Jedenaście lat po triumfie Agnieszki i Urszuli Radwańskich oraz Maksymilii Wandel znów mamy mistrzynie juniorskiego Pucharu Federacji! Polki w składzie Iga Świątek, Maja Chwalińska i Stefania Rogozińska-Dzik w finale w Budapeszcie pokonały Amerykanki 2-1.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W drodze do decydującego starcia "Biało-czerwone" wyeliminowały murowane faworytki do złota, Rosjanki. W finale także skazywane były na pożarcie ze znacznie bardziej utytułowaną na juniorskim polu reprezentacją Stanów Zjednoczonych, ale jeszcze raz udowodniły, że ten teoretycznie lepszy w sporcie nie zawsze wygrywa.

Tegoroczne drużynowe wicemistrzynie Europy, także z Budapesztu, źle rozpoczęły ten mecz. 14-letnia Maja Chwalińska przegrała w dwóch setach z Claire Lui 3:6, 4:6 i przedłużenie nadziei na końcowy triumf zależało od rok starszej Igi Świątek. Zawodniczka Legii Warszawa doskonale wywiązała się z tego zadania pokonując czwartą zawodniczkę juniorskiego rankingu tenisistek, Amandę Anisimovą 6:4, 6:2.

O losach spotkaniach decydował więc debel, w którym Chwalińska i Świątek nie dały najmniejszych szans parze Liu / Caty McNally. Polki wygrały 6:4, 6:0 i zostały mistrzyniami Fed Cup.

Radio ZET/Tenisklub/KS

Więcej: