Funkcjonariusze CBA na Stadionie Narodowym. Chodzi o siatkarskie MŚ 2014

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego pojawili się w biurach PL.2012 - spółki zarządzającej Stadionem Narodowym w Warszawie. Zabezpieczają dokumenty dotyczące meczu otwarcia Mistrzostw Świata w 2014 roku w siatkówce - dowiedziało się Radio ZET.

Prokuratura i CBA podejrzewa, że mogło dojść do korpucji. Stadion Narodowy miał problemy z systemem ostrzegania przecipożarowego, a zbliżał się termin meczu otwarcia mistrzostw świata w siatkówce.

Według nieoficjalnych informacji, w śledztwie dotyczącym korupcji w Polskim Związku Piłki Siatkowej podsłuchano rozmowy dotyczące załatwiania pozwolenia na mecz. Sprawę wyłączono do oddzielnego śledztwa.

W sierpniu tego roku agenci CBA byli w stołecznym ratuszu, gdzie wydano pozytywną decyzję w sprawie organizacji imprezy. Agenci zabezpieczali dokumenty też u strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Mecz otwarcia mistrzostw świata w siatkówce w sierpniu 2014 roku oglądało na Stadionie Narodowym blisko 70 tysiecy widzów. Reprezentacja Polski zdobyła w tym turnieju złoty medal.

Radio ZET/MAG/KS

Więcej: