Rywale odbudują Chapecoense. Cudowny gest brazylijskich klubów

W katastrofie samolotu w Kolumbii zginęło 19 piłkarzy brazylijskiego klubu Chapecoense. Ocalało trzech oraz ci, którzy nie polecieli z drużyną do Medellin. W obliczu tragedii rywale zdobyli się na wspaniały gest, by zespół mógł dalej funkcjonować.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kluby brazylijskiej ligi wydały zgodne oświadczenie, w którym wyrażają jedność i solidarność z drużyną Chapecoense. Oprócz pięknych słów zdobyły się one jednak na coś więcej: pomoc w odbudowie zespołu.

- Mamy świadomość nieodwracalnej szkody spowodowanej tym strasznym wydarzeniem - czytamy m.in. na oficjalnej stronie czterokrotnego mistrza Brazylii, Fluminense.

Brazylijskie kluby postanowiły, iż za darmo wypożyczą niektórych swoich graczy do Chapecoense na sezon 2017. Zwróciły się także do tamtejszej federacji z wnioskiem, by przez trzy lata chronić tę drużynę od spadku - w przypadku zajęcia jednego z czterech ostatnich miejsc w lidze, degradacja objęłaby ekipę z 16. miejsca.

- Tyle możemy zrobić, by odbudować ten klub - głosi komunikat na stronie Fluminense. Podobne oświadczenia wydały m.in. Santos, Palmeiras oraz Corinthians.

Radio ZET/KS

Więcej: