Media o pojedynku Głowacki - Usyk: Kandydat do walki roku

Starcie Krzysztof Głowacki - Oleksandr Usyk to kandydat do walki roku! Tak przynajmniej twierdzi James Slater z "EastSideBoxing". Pojedynek ten odbędzie się 17 września na gali Polsat Boxing Night.

Czy Głowacki w starciu z Usykiem obroni pas mistrza świata WBO?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- To będzie na pewno najlepsza walka wagi junior ciężkiej w 2016 i być może kandydat do walki roku. Usyk chce pobić rekord Evandera Holyfielda, który zdobył pas mistrza świata w dwunastej walce, po niezapomnianych 15 rundach z Dwightem Muhammadem Qawi. Co prawda nie ma zawodowego doœświadczenia mistrza - nigdy nie walczył więcej niż 9 rund - ale wydaje się mieć ogólnie większe umiejętności... i ma znakomitą przeszłość amatorską - powiedział Slaster.

Karta walk gali Polsat Boxing Night: Kto oprócz Głowackiego i Usyka?

Jego zdaniem, to może być walka "ognia z ogniem". - Głowacki będzie miał za sobą własnych kibiców, ale czy to będzie miało decydujące znaczenie? Jeœli Usyk nie będzie miał kłopotów w końcowych rundach, może wygrać na punkty. Ale z drugiej strony ciężko stawiać przeciwko Głowackiemu. Głowacki - Usyk: walka gdzie szanse są podzielone 50/50 - dodał.

Na temat pojedynku Głowacki - Usyk wypowiedział się też Derek Bonnett z "SecondsOut". - Głowacki zasługuje na same superlatywy za walkę z Huckiem, ale patrząc na przebieg tego pojedynku, równie dobrze można sobie wyobrazić inne jego zakończenie. Usyk jest na pierwszym miejscu wœród talentów/prospektów i ma wystarczająco dużo atutów by pozbawić Polaka przytomności i pasa - przyznał.

Walka Głowacki - Usyk odbędzie się 17 września podczas gali Polsat Boxing Night. Relacja na żywo z tego pojedynku na radiozet.pl.

Radio ZET/PBN - mat. pras./AN

Więcej: