Gol Kamila Glika nominowany do najładniejszej bramki 2. kolejki LM [WIDEO]

Wyrównujące trafienie Kamila Glika z ostatnich sekund spotkania Monaco - Bayer Leverkusen zostało nominowane do miana najładniejszego gola drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Polak o uznanie kibiców walczy m.in. z Paulo Dybalą i Ricardo Quaresmą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bramka Polaka była nie tylko efektowna, ale także niezwykle ważna. Do 95. minuty drużyna z Księstwa nie oddała ani jednego celnego strzału, przegrywała z Bayerem Leverkusen 0:1, a ostatecznie sięgnęła po punkt, który dał im prowadzenie w grupie E. Dla Glika był to pierwszy gol zdobyty w rozgrywkach Champions League.

O zwycięstwo w plebiscycie reprezentantowi Biało-czerwonych nie będzie łatwo, gdyż w tej serii gier padło wiele przepięknych bramek. Atomowymi strzałami z dystansu - oprócz Glika - popisali się także Paulo Dybala z Juventusu oraz Thomas Delaney z Brugii, z rzutu wolnego trafił Ricardo Quaresma, a Theo Walcott ładnie wykończył składną akcję Arsenalu.

Głosowanie na oficjalnej stronie UEFA potrwa do 10 października. Na razie z niewielką przewagą nad Quarsemą (35 proc.) prowadzi Delaney (40 proc.). Glik jest czwarty z 8 procentami wskazań

Radio ZET/UEFA/KS

Więcej: