Guardiola zakazywał Lewandowskiemu seksu po północy

Josep Guardiola znany jest z tego, że krótko trzyma swoich piłkarzy i narzuca im mnóstwo wytycznych. Na tyle ingeruje w ich życie osobiste, że wyznacza nawet godziny, w jakich mogą uprawiać seks. Nie inaczej było w przypadku Roberta Lewandowskiego.

Myślisz, że Lewandowski stosował się do zaleceń trenera?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O metodach pracy hiszpańskiego trenera opowiedział w rozmowie z "L'Equipe" Samir Nasri, który przez kilka tygodni pracował pod jego wodzą w Manchesterze City.

- Guardiola mówił nam, że seks możemy uprawiać tylko przed północą. To miało pomagać w lepszym śnie i szybszej regeneracji. Kazał nam stosować się do tego zalecenia zarówno w dni meczowe, jak i wolne od treningów. Zdradził, że takie wytyczne narzucił w przeszłości w Barcelonie Lionelowi Messiemu czy w Bayernie Monachium Robertowi Lewandowskiemu i przynosiło to pozytywny skutek. Liczba ich kontuzji została mocno ograniczona - powiedział Nasri.

Szkoleniowiec Manchesteru City bardzo dba też o wagę swoich podopiecznych. Jak przyznał Nasri, Guardiola nie pozwalał mu trenować z zespołem, bo ten ważył o 4 kg więcej niż jego zdaniem powinien. - Nieprzekraczalny limit wynosi u niego 2,5 kg - zaznaczył francuski piłkarz, który obecnie jest wypożyczony z City do Sevilli.

Robert Lewandowski pod wodzą Josepa Guardioli wyrósł na jednego z czołowych piłkarzy świata. Dwukrotnie sięgał z "Bawarczykami" po mistrzostwo kraju. W sezonie 2015/2016 zdobył tytuł króla strzelców Bundesligi.

Radio ZET/AN

Więcej: