Piłkarz Legii po meczu z Realem: Marzę o transferze

Pomocnik Legii Warszawa Guilherme marzy o powrocie na Półwysep Iberyjski. Brazylijski piłkarz przyznał, że poważnie rozważyłby propozycję któregoś z klubów ligi portugalskiej lub hiszpańskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak powiedział PAP Guilherme, wtorkowy występ na stadionie Santiago Bernabeu stanowił doskonałą okazję do zaprezentowania się szerszej publiczności na całym świecie. Zaznaczył, że jest zadowolony z postawy Legionistów, lecz nie z wyniku meczu, który Wojskowi przegrali 1:5.

- Myślę, że decydującym momentem spotkania przeciwko Realowi było nasze trafienie w słupek. Gdyby ten strzał został zakończony bramką, być może pojedynek zakończyłby się zupełnie inaczej. Nawet jeśli gospodarze wygraliby ten mecz, to rozmiary naszej porażki byłyby zdecydowanie mniejsze” - stwierdził.

Brazylijczyk przyznał, że choć dobrze czuje się na Łazienkowskiej, to chciałby w przyszłości trafić do silniejszej ligi od ekstraklasy. Występy Legionistów w LM mogą zwrócić uwagę klubów z innych krajów na zawodników z Warszawy.

- Jestem bardzo wdzięczny władzom mojego klubu z możliwości gry w tak klasowym zespole jakim jest Legia. Wciąż wiąże mnie z nią 1,5-roczny kontrakt. Niemniej jednak marzy mi się, aby w niedługiej przyszłości trafić do bliższych mi kulturowo lig portugalskiej lub hiszpańskiej. Chciałbym się dalej rozwijać i być może kiedyś pojawi się szansa powrotu na Półwysep Iberyjski - wyjawił Guilherme.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: