Włochy - Hiszpania, czyli hit el. MŚ 2018 - gdzie obejrzeć?

Mecz Włochy - Hiszpania będzie hitem październikowych spotkań eliminacji mistrzostw świata 2018. Sprawdź, gdzie obejrzeć transmisję na żywo z tego spotkania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Starcie Włochów z Hiszpanami to jeden z klasyków europejskiego futbolu. Wystarczy przypomnieć rywalizację tych drużyn w ostatnich latach. Spotkały się np. dwa razy podczas Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. W fazie grupowej w Gdańsku padł remis 1:1, natomiast w finale tej imprezie - w Kijowie - Hiszpanie zwyciężyli 4:0.

Tegoroczne mistrzostwa Europy we Francji także były okazją do konfrontacji Włochów z Hiszpanami. Tym razem drużyny trafiły na siebie w 1/8 finału - Italia wygrała 2:0.

- Teraz zagramy z inną Hiszpanią niż ta z Euro 2016. Oni chcą rewanżu i mają nową motywację. Wciąż są faworytami. Mają najlepszych piłkarzy na świecie w każdej formacji. Żeby zmienić układ sił na naszą korzyść, musimy zagrać z wielką intensywnością, tak jak zrobiliśmy w czerwcu we Francji - powiedział obrońca reprezentacji Włoch Leonardo Bonucci.

W obu zespołach doszło do zmian trenerów po turnieju we Francji. Hiszpanię prowadzi obecnie Julen Lopetegui, w miejsce Vicente del Bosque, natomiast selekcjonerem Włochów jest Gian Piero Ventura (poprzedni, Antonio Conte, jest obecnie trenerem Chelsea Londyn).

Na inaugurację eliminacji Hiszpania rozgromiła u siebie Liechtenstein 8:0, natomiast Włochy wygrały na wyjeździe z Izraelem 3:1.

Początek meczu Włochy - Hiszpania w czwartek o godz. 20.45. Transmisja na żywo w Polsacie Sport.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: