Impreza na zgrupowaniu - najpoważniejszy kryzys Adama Nawałki

Praca Adama Nawałki z reprezentacją Polski do tej pory niosła ze sobą pasmo sukcesów. Mamy nadzieję, że nie zmieni się to po ujawnieniu informacji na temat organizowanych na zgrupowaniach imprez alkoholowych. Odnotować należy jednak, że w ciągu prawie 3 lat pracy z kadrą selekcjoner z tak poważnym problemem jeszcze się nie zmagał.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do tej pory za największy kryzys w kadrze byłego trenera Górnika Zabrze uznać mogliśmy chyba moment, w którym mianował Roberta Lewandowskiego kapitanem. Początkowo mówił o tym, że z opaską grać będzie piłkarz z największą liczbą występów. Tym był Jakub Błaszczykowski. Gdy doznał jednak kontuzji, nowym liderem szatni został "Lewy". Po powrocie Kuby opaski już nie oddał.

Teraz problem jest o wiele poważniejszy. "Przegląd Sportowy" ujawnił, że niektórzy piłkarze, z Arturem Borucem i Łukaszem Teodorczykiem na czele, podczas ostatniego zgrupowania długo imprezowali i pili alkohol. Balowali tak mocno, że jeden z kadrowiczów miał nawet zwymiotować w swoim pokoju.

Zobacz: Imprezowali na zgrupowaniu, teraz mogą wylecieć z kadry

Efekty nieprofesjonalnego podejścia do wykonywania swoich obowiązków widać było w ostatnim meczu z Armenią. Polacy długo męczyli się z najgorszą drużyną w naszej grupie eliminacji MŚ 2018, która na dodatek od 30. minuty grała w osłabieniu. Gola na wagę trzech punktów zdobył dopiero w 95. minucie Robert Lewandowski.

Przygoda Adama Nawałki z reprezentacją trwa już prawie 3 lata. Do tej pory trudno zarzucić mu cokolwiek poważniejszego. "Przegląd Sportowy", oprócz kwestii opaski kapitańskiej, wymienia trzy inne kryzysy w trakcie jego pracy: szalone powołania (obecność w kadrze m. in. Rafała Leszczyńskiego, bramkarza drugoligowego Dolcanu Ząbki), nieudany początek (brak zwycięstwa w dwóch pierwszych meczach pod jego wodzą) i sprawa z Polanskim (konflikt z pomocnikiem).

To wszystko i tak wydaje się być małym kłopotem w porównaniu do obecnego. Oby Adam Nawałka poradził sobie z jego rozwiązaniem jak najszybciej. Kolejny mecz naszej kadry już w listopadzie. W eliminacjach do MŚ 2018 zagramy na wyjeździe z Rumunią.

Radio ZET/AN

Więcej: