Jacek Magiera rozwiązał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. Teraz Legia?

Trener Jacek Magiera rozwiązał w czwartek za porozumieniem stron kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec - poinformował wieczorem występujący w 1. lidze klub piłkarski. 39-letni szkoleniowiec - według mediów - ma już wkrótce przejąć prowadzenie Legii Warszawa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Magiera pracę w klubie z Sosnowca rozpoczął w maju. Podpisał wówczas roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia. Po dziewięciu kolejkach Zagłębie jest liderem tabeli.

Notującą ostatnio słabe wyniki Legię prowadzi od poniedziałku były zawodnik stołecznej drużyny Aleksandar Vuković, który pełni obowiązki tymczasowego trenera. Zastąpił Albańczyka Besnika Hasiego, z którym we wtorek klub rozstał się za porozumieniem stron.

Magiera w przeszłości również był piłkarzem Legii, a także pracował w niej jako asystent trenera i opiekun rezerw. Według spekulacji mediów funkcję szkoleniowca mistrza kraju obejmie już po piątkowym spotkaniu ligowym z Wisłą Kraków. Vuković na przedmeczowej konferencji prasowej przyznał, że jest w stałym kontakcie z Magierą.

- Ale nie zamierzam wychodzić przed szereg. Klub nie podał jeszcze oficjalnych informacji i to ja jestem odpowiedzialny za mecz z Wisłą. Chciałbym, aby po tym spotkaniu nasz prezes tłumaczył, dlaczego zmienia trenera, który wygrał wszystkie mecze - oparł Vuković.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: