Oficjalnie: Jacek Magiera trenerem Legii Warszawa

Jacek Magiera został nowym szkoleniowcem Legii Warszawa. Na stanowisku zastąpił Albańczyka Besnika Hasiego, a jego głównym zadaniem będzie pokonanie kryzysu, który dopadł mistrza Polski. Podpisał 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W czwartek 39-latek rozwiązał umowę z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec. Swoją byłą już drużynę pozostawił w świetnej kondycji - z dziewięciu rozegranych w tym sezonie spotkań sosnowiczanie nie przegrali ani jednego i z 21 punktami są liderem tabeli. Teraz czeka go zdecydowanie większe wyzwanie.

Po 10 kolejkach Legia plasuje się na 11. miejscu, ale wielu rywali, którzy czają się za plecami mistrza Polki, nie rozegrało jeszcze meczu w tej serii gier. Przy niekorzystnych - z punktu widzenia warszawian - rezultatach, "Wojskowi" mogą spaść na 14. pozycję.

Magiera doskonale zna specyfikę pracy przy Łazienkowskiej. W latach 1997-2006 był zawodnikiem tego klubu, a po zakończeniu sportowej kariery pełnił rolę asystenta pierwszego trenera. Praca w Zagłębiu Sosnowiec była jego pierwszą samodzielną posadą.

39-latek jest pierwszym Polakiem od 2013 roku, który poprowadzi Legię. Ostatnim był Jan Urban. Później stołeczną ekipę przejmowali Norweg Henning Berg, Rosjanin Stanisław Czerczesow oraz Albańczyk Besnik Hasi.

Radio ZET/KS

Więcej: