UFC: Jędrzejczyk wypunktowała Kowalkiewicz i obroniła pas [WIDEO]

Joanna Jędrzejczyk pokonała jednogłośnie na punkty Karolinę Kowalkiewicz w walce o mistrzowski pas MMA w wadze słomkowej podczas Gali UFC 205 w nowojorskiej hali Madison Square Garden. 29-letnia olsztynianka po raz czwarty obroniła tytuł.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Obie zawodniczki były chwalone przez media i ekspertów za widowisko, które stworzyły w pięciu rundach pojedynku stoczonego w sobotni wieczór w Nowym Jorku. Kibice, których na trybunach zasiadło 20 tysięcy, po walce nagrodzili je owacją.

Obrończyni tytułu wygrała jednogłośnie na punkty, ale pretendentka dzielnie stawiła opór faworytce, która zapowiadała, że wygra przez nokaut. Nic takiego nie miało miejsca. Co więcej, to Jędrzejczyk po walce musiała udać się do szpitala ze względu na złamany nos.

Zarówno Jędrzejczyk, jak i Kowalkiewicz do tego dnia były niepokonane w zawodowych walkach MMA. Pierwsza stoczyła ich wcześniej 12, w tym sześć w organizacji UFC (Ultimate Fighting Championship), druga - 10, w tym trzy w UFC.

Kowalkiewicz to była mistrzyni polskiej KSW (Konfrontacja Sztuk Walki). O pas mistrzowski w MMA walczyła w sobotę po raz pierwszy. Jędrzejczyk do soboty była jedyną do tej pory osobą z Polski, która uczestniczyła w zawodach o tak wysoką stawkę.

Według szacunków mediów stawką dla Jędrzejczyk w tej walce było 190 tys. dolarów, a dzięki zwycięstwu miała zyskać podwojenie tej sumy oraz dodatkowy bonus finansowy. Dla rywalki przeznaczono 80 tys.

Tego wieczoru o tytuł walczyli także w wadze lekkiej Conor McGregor oraz Amerykanin Eddie Alvarez. Irlandczyk znokautował rywala i jako pierwszy zawodnik w historii jednocześnie jest właścicielem dwóch pasów UFC. Wcześniej został już mistrzem w wadze piórkowej. W wadze półśredniej z kolei w pojedynku Tyrona Woodleya i Stephena Thompsona ogłoszono remis i tytuł zachował pierwszy z nich.

Gala UFC 205 była pierwszą imprezą MMA w Nowym Jorku, po tym jak w kwietniu zalegalizowano ten sport w tym stanie, jako ostatnim w USA po 20-letnim zakazie.

Radio ZET/PAP/KS