Mistrzyni czuje się spełniona. Jessica Ennis-Hill zakończyła karierę

Wieloboistka Jessica Ennis-Hill, mistrzyni olimpijska z Londynu i wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, poinformowała o zakończeniu kariery. - Zawsze powtarzałam, że chcę przejść na sportową emeryturę będąc na szczycie - napisała 30-letnia Brytyjka na Instagramie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ennis długo trzymała opinię publiczną w niepewności. Już przed igrzyskami w Brazylii zapowiadała, że rozważa zakończenie kariery, ale żadna wiążąca decyzja jeszcze nie zapadła. W czwartek wszystko stało się jasne.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Miałam niesamowitą karierę, pełną sukcesów - od Berlina w 2009 roku po Rio w 2016 roku. To była jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu, ale jestem pewna, że jest właściwa - zakomunikowała na Instagramie. - Zawsze powtarzałam, że chcę przejść na sportową emeryturę będąc na szczycie - napisała. Nie zapomniała także o podziękowaniach dla rodziny, trenerów, sztabu szkoleniowego oraz dla kibiców.

Jessica Ennis-Hill ma w swoim dorobku osiem medali największych imprez w siedmioboju (stadion) i pięcioboju (hala). Jest mistrzynią olimpijską z 2012 roku z Londynu, wicemistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro, dwukrotną mistrzynią świata (2009 Berlin; 2015 Pekin) oraz wicemistrzynią świata z Daegu (2011). Jej bogatą kolekcję uzupełniają m.in. złote krążki z halowych mistrzostw świata (2010 Doha) i Europy (2010 Barcelona) oraz srebrny medal z HMŚ ze Stambułu w 2012 roku.

Radio ZET/KS

Więcej: