Boniek ma rywala, Wojciechowski kandydatem na prezesa PZPN

Były właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski będzie rywalem Zbigniewa Bońka w wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. O północy minął termin zgłaszania kandydatów na to stanowisko. Zjazd delegatów odbędzie się 28 października.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Przed północą Józef Wojciechowski złożył dokumenty w wyborach na prezesa PZPN, a teraz trwa procedura ich weryfikacji. Najpóźniej na 20 dni przed zjazdem lista z nazwiskami wszystkich kandydatów, tj. również m.in. na członków zarządu, zostanie przesłana delegatom - powiedział rzecznik związku Jakub Kwiatkowski.

Boniek o zamiarze ubiegania się o reelekcję poinformował już ponad miesiąc temu. - Mamy jeszcze wiele pomysłów i pracy do wykonania, dlatego będę kandydował -– zapowiedział były piłkarz Juventusu Turyn, AS Roma czy Widzewa Łódź.

Po raz pierwszy został wybrany na prezesa PZPN 26 października 2012 roku. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Latę, który nie startował. W drugiej turze Boniek pokonał wówczas Edwarda Potoka, Romana Koseckiego i Zdzisława Kręcinę.

Wymogiem ubiegania się o stanowisko szefa futbolowej centrali było uzyskanie co najmniej 15 rekomendacji, których udzielają kluby ekstraklasy i pierwszej ligi oraz wojewódzkie ZPN-y. Takie kryterium spełnił biznesmen Wojciechowski, właściciel J.W. Construction, który kilka lat temu był szefem grającej wówczas w ekstraklasie stołecznej Polonii.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: