Polski pomocnik na celowniku AS Romy

Karol Linetty, który latem przeniósł się z Lecha Poznań do Sampdorii Genua, znalazł się na celowniku wicelidera Serie A, AS Romy - informuje "Corriere dello Sport".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

21-latek przebojem wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie ekipy z Ligurii. Wystąpił w 11 z 12 meczów (wolne dostał tylko w rywalizacji z Juventusem), a w większości z nich przebywał na murawie od pierwszej do ostatniej minuty. Gola wprawdzie jeszcze nie zdobył, ale zanotował dwie asysty.

Reprezentant Polski chwalony jest przede wszystkim za swoją wszechstronność, dyscyplinę taktyczną, dynamikę i wydolność. Haruje przez całe 90 minut, świetnie się ustawia i doskonale spisuje się w odbiorze. Jego dobrą postawę szybko dostrzegły bardziej uznane marki, z AS Romą na czele.

O zainteresowaniu Linettym ze strony "Giallorossich" informuje "Corriere dello Sport". - Jeden z najbardziej interesujących młodych zawodników Sampdorii. Latem klub kupił go z Lecha Poznań za 3,2 mln euro, a dziś jest wart dwa razy więcej - napisali Włosi.

Po 12 kolejkach Serie A Roma z dorobkiem 26 punktów plasuje się na 2. pozycji. Do prowadzącego Juventusu traci cztery "oczka".

Radio ZET/Sportowe Fakty/KS

Więcej: