Klaudia Jans-Ignacik odkłada rakietę. Tenisistka kończy karierę

Tenisistka Klaudia Jans-Ignacik poinformowała o zakończeniu kariery. Specjalizująca się w grze podwójnej zawodniczka ma w dorobku dwa zwycięstwa w turniejach WTA w deblu, a w mikście może pochwalić się grą w finale wielkoszlemowego French Open w 2012 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Po 23 latach uprawiania sportu nadszedł czas, aby pożegnać się z zawodowym graniem w tenisa... Ten rok nie był dla mnie łaskawy. Myślę, że to było najcięższe pół roku w mojej przygodzie z tenisem. Jedna część mnie chciała dać z siebie wszystko... druga chciała już odpocząć od życia na walizkach - napisała na Facebooku Jans-Ignacik.

Urodzona w Gdańsku Polka, która we wrześniu skończy 32 lata, podziękowała wszystkim osobom, które wspierały ją w trakcie kariery. W sierpniu 2013 roku urodziła córeczkę Anielę, a już trzy miesiące później pojawiła się na zajęciach na korcie.

- Moim największym sportowym marzeniem był udział w igrzyskach olimpijskich... w najśmielszych snach nie sądziłam, że wezmę w nich udział trzykrotnie. To największe sportowe szczęście, jakie spotkało mnie w tenisowej karierze. Wreszcie nadszedł czas bycia żoną i matką na pełny etat - podsumowała.

Jej najlepszym wynikiem w Wielkim Szlemie w deblu jest ćwierćfinał ubiegłorocznego Australian Open, gdy startowała w parze ze Słowenką Andreją Klepac. Najwyższe miejsce w rankingu WTA deblistek to 28. lokata w 2012 roku.

- Miałam ogromne szczęście spotkać tak wartościową osobę na swojej drodze, nie tylko tenisowej! Przykład perfekcyjnej organizacji, cierpliwości, masy nowych pomysłów, wspaniałej matki żyjącej w zawrotnym tempie na tourze, z morzem doświadczeń i służącą radą o każdej porze dnia i nocy! - napisała na Facebooku Paula Kania, która nie raz partnerowała Jans-Ignacik.

W grudniu pochodząca z Pomorza tenisistka została kapitanem reprezentacji Polski w Pucharze Federacji. W obecnym sezonie występowała w tych rozgrywkach także jako zawodniczka.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: