Polski mistrz przyłapany na dopingu? Niepokojące doniesienia

Konrad Bukowiecki, rekordzista świata juniorów w pchnięciu kulą, mógł stosować doping – podał serwis Sport.pl. Jedna z próbek pobrana od zawodnika miała wykazać obecność w jego organizmie zakazanych substancji.

Na razie ojciec i jednocześnie trener sportowca Ireneusz Bukowiecki nie potwierdza tej informacji. Jeśli obecność zakazanego środka potwierdzi druga próbka, według Sport.pl zawodnikowi grożą nawet dwa lata dyskwalifikacji.

Nie jest wykluczone, że zabroniona substancja wchodziła w skład odżywek stosowanych przez Bukowieckiego.

Dyrektor biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie Michał Rynkowski zaprzeczył, by w polskich laboratoriach wykryto zabronione substancje w próbkach Bukowieckiego. – Ten zawodnik był badany przez nas wielokrotnie i wszystkie wyniki były negatywne. To oznacza, że my nie wykryliśmy u Bukowieckiego dopingu. Możliwe, że pozytywny rezultat dały badania pobrane przez laboratorium Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych – powiedział.

19-letni zawodnik trenuje w Gwardii Szczytno. Należy do niego obecny rekord świata juniorów – 23,34 m. Jest uznawany za jednego najbardziej obiecujących młodych polskich lekkoatletów.

Radio ZET/Sport.pl/PAP/MW

Więcej: