Młody bramkarz Korei Płn. zawieszony na rok za "umyślne puszczenie gola"

Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Korei Północnej Paek Ho Jang został zawieszony na rok przez Azjatycką Konfederację Piłkarską za umyśle puszczenie gola podczas kontynentalnych mistrzostw do lat 16. Zdyskwalifikowano również trenera tego zespołu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jang puścił we wrześniowym meczu z Uzbekistanem gola po strzale bramkarza drużyny przeciwnej, który wprowadził ją do gry z własnego pola karnego. Koreańczyk wybiegł do połowy boiska, a piłka spadła za nim. Biegł dość wolno, a w pewnym momencie rzucił się dodatkowo na murawę szczupakiem, choć piłka była daleko przed nim i nie miał szans, by w ten sposób udanie interweniować.

ZOBACZ TAKŻE: Dziwne zachowanie bramkarza Korei Płn. [WIDEO]

Wideo z całej akcji - na oficjalnym kanale Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej - obejrzało w sieci ponad 4,5 mln internautów. Uzbekistan wygrał ostatecznie 3:1. Koreańczycy, mimo porażki, awansowali do ćwierćfinału i trafili na niżej notowanego rywala (Oman) niż zespół, z którym musieliby się zmierzyć w przypadku pokonania Uzbekistanu (Irak). Wywalczyli wówczas kwalifikację do przyszłorocznych mistrzostw świata do lat 17.

Kontynentalna organizacja piłkarska zaznaczyła, że Jang okrył hańbą piłkę nożną za sprawa swojego zachowania. Golkiper został zdyskwalifikowany na rok. Dodatkowo on oraz trener reprezentacji Korei Płn. do lat 16 Jong Su Yung nie wystąpią w przyszłorocznych MŚ do lat 17 w Indiach.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: