El. MŚ 2018: Obawa Kosowa przed historycznym debiutem

Międzynarodowa Federacja Piłkarska wciąż bada sprawę uprawnienia do gry kilku zawodników reprezentacji Kosowa przed wieczornym meczem z Finlandią w kwalifikacjach mistrzostw świata. Będzie to historyczny, pierwszy występ Kosowian w spotkaniu pod egidą FIFA.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformowała agencja prasowa Associated Press, federacja nie ujawniła, czy weryfikowani piłkarze znaleźli się w kadrze zespołu, który udał się do fińskiego Turku.

Dotychczas FIFA dopuściła do gry w reprezentacji Kosowa 11 zawodników, którzy w przeszłości byli uprawnieni do występów w barwach sześciu innych europejskich krajów. Najbardziej znany z nich to Albert Bunjaku, który w barwach Szwajcarii uczestniczył w mundialu w 2010 roku. Pozostali: Fanol Perdedaj, Enis Alushi, Hekuran Kryeziu, Sinan Bytyqi, Vedat Muriqi, Samir Ujkani, Alban Meha, Erton Fejzullahu, Elbasan Rashani i Bersant Celina grali w różnych kategoriach wiekowych dla Niemiec, Austrii, Albanii, Norwegii oraz Szwecji.

Kosowo uzyskało niepodległość w 2008 roku i kwalifikacje do rosyjskiego mundialu będą debiutem drużyny narodowej tego państwa w oficjalnych rozgrywkach międzynarodowych. Zespół selekcjonera Alberta Bunjakiego (45-letni trener Bunjaki to inna osoba niż 32-letni zawodnik Bunjaku) w grupie I zmierzy się, oprócz Finlandii, także z Chorwacją, Islandią, Ukrainą oraz Turcją.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: