Krzysztof Lijewski zakończył reprezentacyjną karierę

Jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych piłkarzy ręcznych Krzysztof Lijewski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski. - Dziś mówię pass - przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O tym, że trzech szczypiornistów - Lijewski, a także Sławomir Szmal i Karol Bielecki - zastanawia się nad zakończeniem kariery w drużynie narodowej mówiło się już po igrzyskach olimpijskich. W ostatnim czasie plotki nasiliły się i - jak się okazało - przynajmniej w przypadku "Lijka" okazały się prawdziwe.

- Kilka dni po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro poinformowałem trenera Talanta Dujszebajewa, że nie będę więcej grał w narodowym teamie. Dałem się jeszcze namówić na występ w spotkaniach eliminacji mistrzostw Europy z Serbią i Rumunią. Na dzień dzisiejszy, te mecze były dla mnie ostatnimi jakie zagrałem w koszulce z orłem na piersi! Mówię to całkiem poważnie - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowy".

Jego decyzja oznacza, że najprawdopodobniej nie zobaczymy go na styczniowych mistrzostwach świata we Francji.

Krzysztof Lijewski występował w reprezentacji od 2003 roku. Był ważnym ogniwem drużyny Bogdana Wenty, brązowych medalistów mundialu w 2009 roku, a także Michaela Bieglera, która również zajęła najniższy stopień podium w mistrzostwach świata w 2015 roku.

Radio ZET/Przegląd Sportowy/KS

Więcej: