Renault Sport Trophy: Robert Kubica trzeci w kwalfikacjach na torze Spa

Robert Kubica spisał się w kwalifikacjach do piątej rundy cyklu Renault Sport Trophy na torze Spa-Francorchamps lepiej niż przewidywał. Do niedzielnego sprintu Polak ruszy z drugiej linii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Mało pracuje się nad ustawieniami i rzeczami tego typu. Balans auta nie jest za ciekawy. Nie wiem, czemu, ale nie jedzie mi się za dobrze. W kwalifikacjach powinienem się łapać gdzieś w środku stawki, może na ósmej pozycji? W to realistycznie możemy celować - mówił po piątkowych sesjach treningowych debiutujący w cyklu Kubica. Polak, dla którego jest to pierwszy start na torze od marca, może być więcej niż zadowolony z eliminacji.

31-latek rozpoczął kwalifikacje spokojnie i z czasem 2:14.723 plasował się w środku stawki. Potem znacznie przyspieszył, poprawił się o blisko sekundę (2:13.951) i w rezultacie w niedzielę ruszy z 3. lokaty.

- To dla mnie spora niespodzianka. Dokładnie 6 lat temu, w moim ostatnim starcie w Spa w Formule 1, także byłem tu trzeci - przypomniał były kierowca bolidu Renault.

Jego kolega z teamu Duqueine Engineering, Christophe Hamon, zajął 14. lokatę z czasem gorszym od Kubicy o blisko 2,5 s.

W sobotę duet Hamon - Kubica wystartuje w 70-minutowym wyścigu "Endurance". Ruszą z siódmej pozycji, gdyż właśnie takie miejsce zajął zmiennik Polaka w kategorii amatorów. Początek rywalizacji o godzinie 15:50.

Zmagania Roberta Kubicy w Renault Sport Trophy będzie można obejrzeć w Eurosporcie 1. W sobotę w godzinach 15:50-17:05 Polaka czeka "Endurace" (70 minut + jedno okrążenie), a w niedzielę w godzinach 12:15-12:45 sprint (25 minut + jedno okrążenie).

Radio ZET/KS

Więcej: