Kulturysta nie wygrał zawodów. W szale znokautował sędziego [WIDEO]

Grecki kulturysta Giannis Magkos może zostać dożywotnio zdyskwalifikowany za uderzenie w twarz sędziego. Nagranie z tego incydentu trafiło do sieci.

Czy Giannis Magkos powinien zostać dożywotnio zdyskwalifikowany?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do skandalu doszło podczas zawodów IFBB Diamond Cup w Atenach. Reprezentant gospodarzy okazał się najlepszy w kategorii 100 kg, jednak sędziowie nie przyznali mu zwycięstwa w klasyfikacji ogólnej. Triumfował jego rodak Christos Pistolas.

- Wczoraj byłem najlepszy, a dziś zostałem pokonany? Nie rozumiem tego - krzyczał Grek. Nie szczędził przy tym obelg w kierunku sędziów. Na tym jednak nie poprzestał. Zaczął się awanturować - najpierw próbował przewrócić stolik sędziowski, a następnie znokautował arbitra Armando Marqueza.

Grozi mu dyskwalifikacja

Teraz Grekowi grozi przedwczesne zakończenie kariery. - Komisja Dyscyplinarna IFBB rozważa dożywotnią dyskwalifikację Giannisa Magkosa za brak szacunku i agresywne zachowanie w stosunku oficjeli IFBB, sportowców i publiczności. Federacja IFBB nie będzie tolerować takich zachowań - czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnym profilu federacji.

Radio ZET/Sportowe Fakty/KS

Więcej: