Niemieckie media: Radość BVB na boisku, nienawiść Legii na trybunach

Niemieckie media chwalą Borussię Dortmund za wysokie zwycięstwo nad Legią (6:0), podkreślając całkowitą dominację tej drużyny na boisku w Warszawie w meczu Ligi Mistrzów. Komentatorzy zwracają uwagę na renesans formy Mario Goetzego i jego gola głową. Wszystkie gazety piszą też o incydencie na trybunach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Bild" poinformował o "strzeleckim festiwalu" i "meczu treningowym" Borussii, który wzmocnił pewność siebie drużyny z Dortmundu. - Borussia rozebrała całkowicie bezradną Legi na części - ocenił komentator.

Niemiecki tabloid też wspomina o zajściach na trybunach. - Radość BVB na boisku, nienawiść Legii na trybunach. Osławieni chuligani polskiego klubu próbowali zdobyć strefę obok kibiców BVB, atakując porządkowych gazem pieprzowym. Interweniował oddział policji, który odparł zadymiarzy - czytamy w "Bildzie".

- Dortmund przeszedł nad Warszawą jak burza - pisze "Sueddeutsche Zeitung". - Wczesne bramki, absolutna dominacja i Mario Goetze na fali - można przeczytać w korespondencji z Warszawy.

Gazeta nie ma wątpliwości, że podczas meczu widoczna była "różnica klas". - Pojedynek z Dortmundem był dla mistrza Polski zbyt trudnym wyzwaniem - ocenili dziennikarze "SZ".

Zwrócili też uwagę na zajścia "poza murawą" podczas spotkania. - W trakcie pierwszej połowy kibice Legii próbowali przedostać się do strefy fanów BVB. Dopiero akcja ochrony, która użyła gazu pieprzowego, pozwoliła na ich odparcie - napisał korespondent z Warszawy.

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" określa występ wicemistrza Niemiec mianem "dortmundzkiej gali" nazywając mecz "spacerkiem" w stylu najsławniejszych drużyn z Monachium czy Barcelony. - Dortmund wpakował Warszawie sześć bramek i wystartował w perfekcyjnym stylu w Champions League - podsumował "FAZ".

Zdaniem "Tagesspiegla" Borussia pokazała w Warszawie swoją prawdziwą twarz, a niedawny kiepski występ ligowy w Lipsku został zapomniany. Autor podkreślił, że jest to najwyższe zwycięstwo Dortmundu w Lidze Mistrzów. - A Mario Goetze udało się nawet strzelić główką - zauważył "Tagesspiegel".

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: