Oświadczenie Legii po skandalu. UEFA zamknie stadion na mecz z Realem?

Mecz Legia Warszawa - Real Madryt może odbyć się bez udziału kibiców! Niewykluczone, że UEFA zamknie stadion przy Łazienkowskiej, po tym jak w starciu z Borussią Dortmund doszło do burd na trybunach. Mistrzowie Polski wydali nawet oświadczenie w tej sprawie.

Czy stadion Legii powinien zostać zamknięty na mecz z Realem?

Jeszcze w pierwszej połowie kibice klubu ze stolicy Polski próbowali wtargnąć na sektor gości. Powstrzymać starali się ich stewardzi. Zapłacili za to wysoką cenę... To oni zostali zaatakowani przez kiboli. W ruch poszły nie tylko pięści, ale też gaz.

Ponadto kibice odpalali na stadionie race, czego UEFA kategorycznie zabrania. W kierunku fanów gości miały też być kierowane obraźliwe przyśpiewki.

Zobacz koniecznie: Legia - Borussia: Zadyma w sektorze gości [WIDEO]

Po spotkaniu Legia Warszawa wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie:

"W związku z incydentami, jakie miały miejsce podczas dzisiejszego meczu Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Legią Warszawa i Borussią Dortmund niniejszym oświadczamy, że:

1) Nie są prawdziwe medialne doniesienia, jakoby kibice Legii mieli skandować „Jude Jude BVB”. Ustalono, że kibice śpiewali „Nutte Nutte BVB”. Jest to obraźliwa dla Borussii Dortmund i jej kibiców przyśpiewka śpiewana przez kibiców innych niemieckich drużyn – nie ma ona jednak żadnego kontekstu rasistowskiego czy antysemickiego. Niemniej jednak z całego serca przepraszamy zarówno niemieckich, jak i polskich fanów Borussii Dortmund, którzy poczuli się dotknięci.

2) Wobec wszystkich osób uczestniczących w naruszeniu porządku publicznego na Trybunie Zachodniej oraz w sektorze gości zostaną wyciągnięte bezwzględne konsekwencje."

UEFA za incydenty, do których doszło na trybunach, może nałożyć na klub bardzo wysoką karę. Mistrzom Polski grozi kara finansowa i zamknięcie stadionu na najbliższy domowy mecz w europejskich pucharach. Ten Legia rozegra z... Realem Madryt.

Starcie Legia - Borussia Dortmund zakończyło się porażką polskiego zespołu 0:6.

Radio ZET/Legia.com/AN

Więcej: