Borussia ostrzega swoich kibiców przed polskimi chuliganami

Borussia Dortmund wydała instrukcję dla swoich kibiców przed środowym meczem wyjazdowym w Lidze Mistrzów z Legią Warszawa. Niemiecki klub zawarł w niej ostrzeżenie przed polskimi chuliganami.

Kto wygra mecz?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie wicemistrza Niemiec poproszono fanów, by nie poruszali się w zorganizowanych grupach i unikali afiszowania się z klubowymi barwami poza stadionem. Jednocześnie podkreślono, że prośba o umieszczenie stosowanego ostrzeżenia wyszła od polskiej stronie.

- Aktywna część kibiców Legii Warszawa jest niestety znana z możliwego zagrożenia podczas meczów domowych oraz wyjazdowych. Wcześniejsze doświadczenia mogą to potwierdzić. Dlatego chcemy ostrzec wszystkich fanów, którzy pojadą do Warszawy, by uważali na siebie i dokładnie czytali broszury informacyjne. Oznacza to, że niestety konieczne będzie zrezygnowanie z noszenia odzieży BVB po mieście. Najbezpieczniejsze będzie przebywanie w małych grupach. O zakomunikowanie tego prosili nas przedstawiciele Legii oraz polskiej policji - napisano.

BVB sugeruje także, by ze względów bezpieczeństwa kibice skorzystali z taksówek, gdyż to "nie jest duży wydatek".

- Zalecamy unikać publicznych środków transportu oraz nie udawać się w kierunku stadionu pieszo. Lepszym wyjściem będzie skorzystanie z taksówki, co w Polsce jest dość tanie i będzie wiązało się z kosztem wynoszącym około 10 euro - czytamy.

Borussia Dortmund otrzymała na spotkanie z Legią Warszawa 1750 wejściówek. Mecz odbędzie się w środę o godzinie 20:45.

Radio ZET/BVB/Sportowe Fakty/KS

Więcej: