Kibice Legii Warszawa nie zobaczą meczu z Borussią na żywo

Legia Warszawa otrzymała kolejną karę od UEFA. W związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym federacja nałożyła na mistrza Polski środek zapobiegawczy w postaci zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na mecze Ligi Mistrzów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W praktyce oznacza to, że najbardziej zagorzali fani stołecznej ekipy nie obejrzą ostatniego wyjazdowego spotkania swoich ulubieńców - 22 listopada z Borussią Dortmund.

- Legia Warszawa informuje, że w związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym związanym z incydentami przed meczem w Madrycie, Control Ethics and Disciplinary Board UEFA postanowiła do czasu zakończenia postępowania nałożyć na klub środek zapobiegawczy w postaci zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na mecze Ligi Mistrzów UEFA - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. W związku z sankcją Legia nie będzie prowadziła sprzedaży biletów na mecz z BVB.

Nie oznacza to, że w Westfalii zupełnie zabraknie fanów Legii Warszawa. Część z nich na własną rękę nabyła wejściówki poprzez kanały dystrybucyjne BVB i jeśli organizator wydarzenia nie zadecyduje inaczej, będą oni mogli wejść na stadion. W takim przypadku zasiądą ramię w ramię z kibicami miejscowych, gdyż sektor gości pozostanie pusty.

W pierwszym starciu tych drużyn przy Łazienkowskiej Borussia Dortmund rozgromiła mistrza Polski 6:0.

Radio ZET/Legia Warszawa/KS 

Więcej: