Legia - Lech: Komisja Ligi ukarała Jasmina Buricia

Komisja Ligi oddaliła protest Lecha Poznań ws. anulowania czerwonej kartki dla Jasmina Buricia. Golkiper "Kolejorza" został ukarany zawieszeniem na trzy mecze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bośniak, który w starciu z Legią Warszawa... nie grał, na pewno nie wystąpi w spotkaniach z Wisłą Płock, Ruchem Chorzów oraz Śląskiem Wrocław. Piłkarz będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na wtorkowy mecz Pucharu Polski z Wisłą Kraków.

Kara jest efektem przepychanki, do jakiej doszło pod koniec spotkania w stolicy. Rezerwowy bramkarz przyjezdnych wbiegł na murawę i ostro starł się ze swoim kolegą po fachu, Arkadiuszem Malarzem. Za to zachowanie otrzymał czerwoną kartkę. Lech złożył protest i chciał anulowania napomnienia, ale nie przyniosło to powodzenia.

Na pozostałe decyzje ws. ewentualnych kar i zawieszeń trzeba poczekać do czwartku.

Wcześniej Kolegium Sędziów PZPN zdecydowało o odsunięciu od prowadzenia co najmniej jednego meczu arbitra liniowego, Pawła Sokolnickiego. Asystent Szymona Marciniaka w ostatnich sekundach nie zauważył metrowego spalonego Kaspra Hamalainena, a Fin zdobył zwycięskiego gola dla Legii Warszawa. Mistrzowie Polski wygrali z Lechem Poznań 2:1.

Radio ZET/KS

Więcej: