Odwołanie nic nie dało. Mecz Legia - Real bez kibiców!

Mecz Legia - Real Madryt już na pewno rozegrany zostanie przy pustych trybunach. We wtorek Komisja Odwoławcza UEFA odrzuciła wniosek klubu ze stolicy Polski o uchylenie kary i podtrzymała decyzję o zamknięciu stadionu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Europejska federacja nałożyła karę na Legię za incydenty, do których doszło podczas spotkania 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund: zamieszki na trybunach, odpalanie rac, wrzucanie przedmiotów na boisko, niedostateczną organizację oraz zablokowane drogi ewakuacyjnej.

Mistrzowie Polski złożyli w tej sprawie apelację. Komisja Odwoławcza UEFA była jednak nieugięta i utrzymała w mocy swój werdykt. "Wojskowi" nie składają jednak broni.

- W związku z odrzuceniem apelacji Klub informuje, że dziś wystąpi o pisemne uzasadnienie decyzji w celu rozpoznania możliwości złożenia odwołania do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie w takim terminie, który umożliwiłby jego rozpatrzenie przed planowaną datą rozegrania najbliższego domowego meczu Legii w Lidze Mistrzów UEFA - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Jeśli nie przyniesie ono zmiany decyzji, mecz Legia - Real Madryt odbędzie się bez udziału kibiców. Spotkanie rozegrane zostanie 2 listopada.

Radio ZET/AN/KS

Więcej: