Real - Legia: Surowe kary dla kiboli mistrza Polski za zamieszki w Madrycie

Hiszpańska Komisja przeciwko Przemocy, Rasizmowi, Ksenofobii i Braku Tolerancji w Sporcie ukarała siedmiu kiboli Legii Warszawa za zamieszki, jakich dopuścili się w Madrycie przed meczem Ligi Mistrzów z Realem. W sumie będą musieli zapłacić aż 33 tysiące euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Najsurowiej ukarano dwóch pseudokibiców, którzy "byli częścią grupy 500 najgroźniejszych fanów Legii Warszawa i zostali wprowadzeni na stadion przez policję, za największą aktywność przy brutalnych incydentach”, które miały miejsce, gdy funkcjonariusze oskarżyli ich o nieprzemyślane rzucanie przedmiotami. Obaj mają zapłacić po 10 tysięcy euro (ok. 43 tys. zł), a ponadto dostali dwuletnie zakazy stadionowe.

Pozostałe sankcje są mniej dotkliwe. Dotyczą osób, które już na Santiago Bernabeu obraziły bądź zaatakowały funkcjonariuszy lub innych kibiców - cała piątka dostała półroczne zakazy stadionowe i musi zapłacić od jednego do czterech tysięcy euro.

W wyniku zamieszek przed stadionem Realu Madryt rannych zostało osiem osób, w tym trzech policjantów. Wszyscy trafili do szpitala. Aresztowano w sumie 13 osób.

Radio ZET/Przegląd Sportowy/KS

Więcej: